JasnePrawo.pl » Dziedziny prawa » Niepełnosprawność

Niepełnosprawność

Przepisy prawne mają na celu zapewnić równość szans i pełne uczestnictwo w życiu społecznym niezależnie od stanu zdrowia czy niepełnosprawności. Kilka głównych obszarów prawnych, które regulują sytuację osób niepełnosprawnych są m.in. przepisy wspierające rehabilitacje, terapie, dostęp do specjalistycznej opieki zdrowotnej oraz pomoc techniczną i urządzenia wspomagające, czy określające zasady świadczeń socjalnych i wsparcie finansowe, w tym emerytury, czy renty.

Pozwól sobie pomóc

Jeżeli Ty lub bliska Ci osoba jest chora lub niepełnosprawna i potrzebujesz wsparcia – nie zwlekaj – załóż subkonto i płać za  leczenie, rehabilitację, czy inne wydatki razem z Fundacją PoProstuPomagam, która od 2015 roku wspiera potrzebujących i ich rodziny. Kliknij tu, by dowiedzieć się jak założyć subkonto.

Często zadawane pytania

Jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak uzyskać orzeczenie niepełnosprawności zapoznaj się z naszym artykułem: Orzeczenie o niepełnosprawności – krok po kroku. Znajdziesz w nim wszystkie niezbędne informacje na temat procedury, a także wskazówki, jak się do niej przygotować.

Jak uzyskać świadczenie pielęgnacyjne?

Jak uzyskać refundację z nfz?

Popularne tematy

Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *